İşiniz İçin En iyi Çözümleri Üretiyoruz

Müşterilerimizin istek ve doğrultusunda, En iyi hizmetleri, En kaliteli çözümleri ve En değerli ürünleri Üretiyoruz. Üretimlerini gerçekleştirdiğimiz Flok, Varak, Glitter, DewDrop, EmBoss, Lak, Sedef, Süblime ve daha fazla baskı çeşidi ile en kaliteli ürünlerimizi sizlere sunmanın haklı gururu içerisindeyiz.

Flok Baskı

Flok doğal yada sentetik materyallerden yapılabilir; pamuk, suni ipek,naylon ve polyester gibi. İki çeşit Flok vardır; öğütme ve kesme. Öğütme flok, pamuk veya sentetik tekstil artık materyallerinden üretilmektedir. Üretim uygulamasından dolayı öğütme flok standart uzunluk şeklinde belirlenmemiştir. Kesme flok ise sadece birinci kalite ince sentetik ve selülozik flok towlarından üretilmektedir. Kesme flok üretimi için sabitlenmiş uzunluklar mevcuttur. Uzunluklar 0,3- 5,0mm ve 1. 7-22dtx çaplarında uygulanmaktadır.



Varak Baskı

Varak, taşıyıcı bir polyester film üzerine özel kaplama makinalarıyla boya ve alüminyum kaplanarak elde edilen, ilk zamanlarda daha çok matbaacılık sektöründe kullanılan ama son 30-40 yıldır da tekstil sektörüne giren bir kaplama malzemesidir. Varak filminin tekstil ve matbaa dışında cam, seramik, deri ve plastik malzemeler üzerinde de kullanım alanı vardır. Buradaki esas, taşıyıcı film üzerindeki kaplamanın bir termoplastik tutkal, ısı ve pres vasıtasıyla kumaş üzerine aktarılmasıdır. Son 15 senede varak artık tekstilde aynen reaktif, pigment ve dispers boyalar gibi özellikle kumaşlara verdiği sıra dışı parlak ve metalik efektler dolayısıyla vazgeçilmez bir ürün olarak yerini almıştır. Son yıllarda tekstil varakları sadece altın ve gümüş rengi gibi dar bir alana sıkışmaktan çıkmış diğer renkleri de bünyesine aldığı gibi multicolor çok renkli varakların da üretimi başlamıştır. Bu varaklar ayrıca metalize olan, olmayan ve parlak, mat ve yarı mat gibi özelliklerle çok geniş bir renk ve desen skalasına sahip olmuşlardır. Varak baskıda sektörün öncülerinden olan firmamız aylık 600.000m varak baskı kapasitesiyle desen, sıvama (komple kaplama), kum(smog) gibi desen teknikleri ve 7000’den fazla renk ve desenden oluşan varaklarıyla hizmetinizdedir. Yakında 180cm enindeki makinamız ve varaklarımızla kapasitemiz aylık 800.000m’leri bulacak olup bu endeki makinamızla örgü sektöründeki hizmet eksikliğini de doldurmanın memnuniyeti içinde olacağız. Bu alandaki tecrübemiz, her gün gamımıza eklenen yeni varak ve desenlerimiz ve hızlı servisimizle inovasyonun çok önemli olduğu bu dönemde siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutlu olacağız.



EmBoss Baskı

Silindir gofre tekniği sıcak kabartmalı çelik desen silindirini presle kumaşların üzerine uygulayarak kumaşları kabartma yöntemidir. Bu yıllardır uygulanan çok eski bir tekniktir ve kumaşı kabartma özelliği oldukça düşüktür. Son yıllarda 3 boyut modasının dalga dalga gelmesiyle kumaşlar üzerindeki kabarık efektlerde daha yüksek, daha hissedilebilen 3 boyutlu efektler istenmeye başlanmıştır. Metraj Pres Embos 3 Boyutlu Gofre Makinası bu doğrultuda geliştirilmiş silindir tipi olmayan, flat tipi olan bir makinadır. Aynen bir tost makinasının ekmeği ezmesi misalinde olduğu gibi, bu makine polyester kumaşı üzerindeki erkek ve dişi kalıbın arasında ısıyla beraber presleyerek normal silindir gofrelerde asla göremeyeceğiniz çok yüksek kabartma efektleri ortaya çıkartmaktadır. Elde edilen kumaşlar başta giyim ve döşemelik olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. 5 adet makinamız ve çok sayıda desen çeşitliliğimizle konusunda lider olan firmamız siz değerli müşterilerine hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.



DewDrop Baskı

Dew Drop kelimesinin sözlük karşılığı çiğ damlası olup bahar sabahlarında yapraklar üzerinde gördüğümüz muhteşem görüntünün aktörleridir bu damlacıklar. Dew drop baskı da bu muhteşem görüntünün kumaş üzerinde elde edilme isteğinden çıkmış bir baskı çeşididir. Bu baskının temel özelliği, yaklaşık 1 cm’ye kadar cidar kalınlığı olan galvanizden üretim silindirik bir rotasyon kalıbının içindeki özel ekolojik dew drop pastasının yine özel bir rakle yardımıyla kumaşa aktarılarak aynen çiğ damlasındaki görüntüye benzer kumaş üzerinde yüksek, 3 boyutlu baskı efektlerinin elde edilmesidir. Bu ekolojik dew drop pasta, çeşitli pigmentlerle renklendirilebildiği gibi baskı sonrası transfer metoduyla desenlerin üzerine istenilen her renkte metalik veya metalik olmayan varak kağıdı transfer edilerek 3 boyutlu muhteşem efektler vermektedir. Özellikle son dönemde kumaşlar üzerinde hissetme, doku ve 3 boyut efektlerinin moda olmasıyla birlikte dew drop baskılı kumaşlar, başta giyim ve ev tekstili olmak üzere çanta, otomobil, yatak, kanepe, battaniye, perde gibi pek çok alana hitap etmektedirler. Bu baskı çeşidinde özellikle galvaniz desen şablonu ağır bir yatırım külfeti gerektirmesine rağmen 200’den fazla desen çeşidimizle dünyada bu konuda lider baskı firmalarından biri olarak siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.



Glitter Baskı

Sim baskıda kullanılan simli baskı patı,
baskı tutkalına sim karıştırılarak hazırlanır.

Pata renk veren simdir. Pat renksiz ve şeffaf görünümlüdür.

Baskı yapılacağında sim baskı tutkalına sim karıştırılır ve
baskıya hazır hale getirilir.



Lak Baskı

Lak baskı bir kaplama yöntemidir.

Bu kaplama ile kumaşa parlaklık yada matlık kazandırılabilir.

Uygulanan kaplama ile kumaşın üzerindeki boyayı
daha iyi tutması sağlanır.



Sedef Baskı

Baskı patına Sedef karıştırıldıktan sonra kalıp ile
kumaşa aktarılan bir baskı çeşididir.

Kumaşa farklı efekt kazandıran özel bir baskıdır.

Sedef Baskı, görünüşü itibariyle parlak ve canlıdır.
Ayrıca geniş bir renk yelpazesine sahiptir.







Süblime Baskı

Maddenin ısı uygulandığında katı halden aradaki sıvı hali atlayıp
gaz haline geçerek baskı yapılacak ürüne geçmesidir.

Sublimasyon teknolojisi, sistem kurulum maliyetleri,
baskı kalitesi ve ürün çeşitliliği ile günümüzün en çok
tercih edilen dijital transfer baskı sistemidir.